Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Koło w Świnoujściu

ul. Basztowa 11,
72-600 Świnoujście
NIP
REGON
KRS
PDK
855-131-22-19
810 977 357
0000080957
9499Z
Telefon
E-mail
(91) 321-35-59
biuro.swinoujscie@psouu.org.pl

Wpłać darowiznę:
10 1240 3914 1111 0000 3087 7746

Piknik rodzinny

  •  02.06.2008

Dnia 2.06. w Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym na ulicy Basztowej odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Mamy, Taty i Dnia Dziecka. Organizatorzy pikniku przygotowali wiele atrakcji, które zapewniły wspaniałą zabawę dzieciom i ich rodzicom.

W tym dniu dzieci nie mogły się nudzić! Z okazji ich święta zostały obdarowane drobnymi upominkami. Miło było popatrzeć na uśmiechnięte twarze rodziców wpatrzone w swoje pociechy prezentujące występy artystyczne. Zaprezentowały się trzy placówki: OREW, ŚDS i WTZ. Każdy występ był inny, każdy bardzo dobrze przygotowany, każdy udany i każdy nagrodzony gromkimi brawami. Po występach dzieci i młodzież wręczyła Rodzicom przygotowane przez siebie prezenty z okazji ich święta.

Dzieci z zachwytem korzystały z wielu atrakcji: zwiedzanie wozu strażackiego i żandarmerii wojskowej, przejażdżka motocyklami, zabawy na świeżym powietrzu. Dla tych, którzy zmęczeni słońcem albo atrakcjami chcieli odpocząć, przygotowano poczęstunek: kiełbaski z grilla oraz pyszną grochówkę, przyrządzoną przez Komendę Portu Wojennego ze Świnoujścia.
Wszyscy bawili się wyśmienicie. Piski dzieci było słychać już z daleka.
Obserwowaliśmy jak z zawrotną prędkością przemieszczają się z jednego miejsca atrakcji na inne. Wykazywały się przy tym również odwagą, której wielu dorosłych mogło tylko pozazdrościć, np. podczas motocyklowej przejażdżki.

Z myślą o przyszłym roku, już dzisiaj serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkie osoby, które w jakiejkolwiek formie chciałyby się włączyć w organizowanie podobnej imprezy.

Szczególne podziękowania należą się Motowyspiarzom, Jednostce Straży Pożarnej, Jednostce Żandarmerii Wojskowej oraz Komendzie Portu Wojennego w Świnoujściu – bez was drodzy, ta impreza nie miałaby takiej oprawy i takich efektów! Wszyscy pozostaną w naszych sercach!