Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Koło w Świnoujściu

ul. Basztowa 11,
72-600 Świnoujście
NIP
REGON
KRS
PDK
855-131-22-19
810 977 357
0000080957
9499Z
Telefon
E-mail
(91) 321-35-59
biuro.swinoujscie@psouu.org.pl

Wpłać darowiznę:
10 1240 3914 1111 0000 3087 7746

W kinie na filmie „Lassie Wróć”

  •  03.09.2021
  •  Tekst: Mikołaj – uczestnik WTZ, self-adwokat

W dniu 3 września poszliśmy do kina z całą grupą na film pt.: ,,Lassie wróć’’, który opowiada o przygodach psa i jego młodym właścicielu.

Lassie mieszkała ze swoimi właścicielami i ich synem Florianem w urokliwej miejscowości w Niemczech. Andreas pewnego dnia dowiedział się, że stracił pracę w hucie szkła. Suczka pobiegła za chłopcem do szkoły, przez co potrąciła starszą Pania na schodach. Kobieta  (właścicielka mieszkania, od której rodzina wynajmowała mieszkanie) powiedziała rodzicom że będą musieli się wyprowadzić ze swojego domu, chyba że pozbędą się psa, na co Florian się załamał ale oddał psa do właściciela huty.

Były szef Andreasa zaopiekował się Lassie wraz ze swoją wnuczką Priscillą, lecz kiedy dostał telefon że musi się pojawić w letniej rezydencji zabrał psy i wnuczkę ze sobą, gdzie Lassie im uciekła. Następnego dnia Florian wpadł na pomysł, aby rozwiesić ogłoszenia w mieście, że zaginęła jego kochana suczka Lassie. Kiedy Suczka powróciła z nad jeziora, był już ranek, więc postanowiła wrócić do portu w mieście gdzie zauważyła pracujących tam dwóch mężczyzn ,którzy szykowali się do rejsu w morze, Lassie nie spostrzeżenie wskoczyła na kuter do połowu ryb, i wypłynęła z nimi w rejs do domu.

Droga do domu była dla niej trudna, ale miłość do Floriana prowadziła ją wprost do niego. Lassie po długiej podróży była zmęczona i głodna więc ukradła kiełbasę przez co poznała miłą kobietę wraz z małym psem, kobieta nakarmiła ją, więc ta wyruszyła z nimi w podróż. Florian zobaczył nagranie, na którym Lassie kradnie kiełbasę przez co uciekł z domu w poszukiwaniu swojej kochanej psiny. Flo wraz z Priscillą wpadli do wody, której bała się Lassie ale miłość była silniejsza i suczka uratowała dzieci.

Po kilku dnach Florian wychodząc do miasta spostrzegł ranną i zmarzniętą Lassie idącą przez pole pszenicy. Tym sposobem Florian odnalazł swoją ukochaną Lassie, a do tego ojciec Andreas dostał propozycje pracy w hucie szkła oraz większe mieszkanie dla całej rodziny wszyscy żyli długo i szczęśliwie…